ArcheonV meste Alphen nad Rýnom sa nachádza "open air" múzeum staroveku, rímskej doby a stredoveku so všetkým, čo k tomu patrí. V najstaršej časti môžete vidieť prvé primitívne obydlia, pracovné aj hudobné nástroje, ďalej obydlia väčšie a dokonalejšie, záhrady zeleninové a bylinkové. Môžete si vyskúšať presunúť obrovský balvan o pár desiatok metrov, len s použitím dômyselnosti.
Postupne prechádzate do Rímskej doby, kde môžete obdivovať naozaj prekrásne kúpele, kaplnku, sledovať výrobcu keramiky alebo si pozrieť súboj gladiátorov.
Najväčšou expozíciou je časť stredoveku, kde je predstavené západoholandské mestečko Gravendam. Je tam pätnásť domov spojenými väčšinou s nejakou remeselnou dieľňou (obuvník, kováč, pekár), nachádza sa tu aj farma so živými zvieratkami. Deti si môžu vyskúšať streľbu z kuše alebo sa pohrať s nejakou drevenou hračkou, ktorá je priamo pred nimi vyrábaná.
Počas celého dňa sa môžete pozrieť na rôzne prezentácie, počas ktorých spoznáte ešte lepšie ako sa v tých, pre nás často veľmi vzdialených časoch, žilo, pracovalo, zabávalo a oddychovalo.
A aby ste neodchádzali kvôli hladu, dostane každý dospelý na záver dňa večeru - pečené kuriatko alebo rebierko s chlebíkom a bylinkovým maslom. K tomu príjemná stredoveká hudba. Aby ste si to naozaj vychutnali.
Informácie o otváracej dobe a prechodných akciách si môžete pozrieť na stránke Archeonu.


Archeon Archeon Archeon Archeon
Archeon Archeon Archeon


[Úvod]  [Holandsko]  [O nás]  [Záujmy]