Ananás

Tropické záhrady a iné kvetinové výstavy a expozície nie sú v Holandsku samozrejme žiadnou výnimkou. My sme navštívili dve veľmi pekné záhrady, ktoré si urobili farmári na svojich farmách. Jedna bola na orchideovej, druhá na ružovej farme.

Tropická orchideová záhrada

Oosterterpweg 36, Wieringwerf - to bol cieľ našej cesty. Mala tu byť Orchideová záhrada, alebo jednoducho skleník plný tropických rastlín a vtákov. Ale keď už sme boli ďaleko za dedinkou, v ktorej to malo byť nazdávali sme sa, že sme sa sem na sever trepali úplne zbytočne a nikdy žiadne orchidee nenájdeme. Boli tu len farmy vzdialené od seba asi sto metrov a dlhá cesta snáď až na koniec sveta. A zrazu sme v diaľke zbadali tabuľu a vedeli sme, že sme to neminuli.
Cesta viedla na farmu plnú skleníkov a v jednom z nich sa na ploche asi 10x30 metrov nachádzal tropický prales. Vtáci, obrovské rastliny a k nim jemné orchidee. Pri vchode sme dostali zoznam rastlín, takže sme mali prehľad o tom, čo vidíme.
Ťažko sa popisuje ako vyzarajú kvety, dokonca ani fotky neukážu tú nádheru, ktorú sme tam videli, takže môžem odporučiť len jediné - ak budete mať cestu okolo tejto alebo ktorejkoľvek inej farmy s orchideami, obetujte pár minút a nechajte sa uniesť krásou tropických rastlín.

Tropicka zahrada Gloxínia Tropicka zahrada Silvia ochutnáva
Tropicka zahrada Trpaslík vyliezol Tropicka zahrada Stromček
Tropicka zahrada Orchidea Tropicka zahrada Obrie listy

Tropická ružová záhrada

Cez obchodík plný ruží a iných krásnych kvetov sa dostanete do jedného z mnohých skleníkov patriacich farmárskej rodine pestujúcej ruže. V ňom si vybudovali tropickú záhradu s množstvom krásnych exotických rastlín, potôčikom, jazierkom a vodopádom. Vo vedľajších skleníkoch môžete vidieť ako pestujú ruže, aj to je celkom zaujímavý pohľad, ja osobne som toľko ruží ešte na jednom mieste nevidela.
Znovu však môžem zopakovať len jediné. Krása kvetov je neopísateľná a preto sa zadívajte na obrázky.

Tropicka zahrada Kvety a voda Tropicka zahrada Obrie listy
Tropicka zahrada Silvia sa kochá Tropicka zahrada My dve a zeleň
Tropicka zahrada Tropické plody Tropicka zahrada Na cestičke


[Úvod]  [Holandsko]  [O nás]  [Záujmy]