Tulipánové poliaTulipánové polia sú popri Keukenhofe asi najkrajším kvetinovým zážitkom v Holandsku. Môžete ich obdivovať z auta alebo sa pomedzi ne povoziť na bicykli. Najhustejšie sa nachádzajú v okolí Lisse a Noordwijku (v oblasti nazývanej Bollenstreek), je tu aj značená cyklisticko - automobilová trasa ANWB, ktorá vedie cez už spomínané Lisse, Vogelenzang, Heemstede, Noordwijkerhout a Noordwijk. Je vyznačená na každej turistickej mape tejto oblasti a je dobre značená aj po ceste. Ak mapu nemáte a nechce sa vám ju kvôli tomu kupovať, začnite na okraji Lisse pri hoteli Golden Tulip de Nagtegaal na Zwarte weg. Ak aj nepôjdete presne po trase, tulipánových polí by ste sa mali nabažiť.

Najväčšia sezóna vždy závisí od počasia, v polovici apríla by ste mali nájsť množstvo rozkvitnutých tulipánových polí každý rok. Milovníci fotografovania si určite prídu na svoje, tak ako sme si prišli aj my. Na nasledujúcej stránke si môžete pozrieť naše fotografie tulipánových polí.

Mne už nezostáva nič iné, ako zaželať vám, aby vás naše obrázky vyprovokovali k tomu, ísť sa pozrieť na vlastné oči. Stojí to za to.[Úvod]  [Holandsko]  [O nás]  [Záujmy]